Ha nem tud e-mailt küldeni vagy fogadni Macen

Ha problémát tapasztal a levelek küldése és fogadása során a Macen futó Mail alkalmazásban, próbálkozzon meg az alábbi megoldásokkal.

Ha biztos benne, hogy a Mac csatlakozik az internethez, de váratlanul nem tud e-maileket küldeni vagy fogadni, valószínűleg átmeneti problémáról van szó. Próbálja újra később, és ha szükséges, egyeztessen az e-mail-szolgáltatójával a probléma megoldása érdekében. (Ha az iCloud Mailt használja, ismerje meg, mi a teendő, ha az Cloud Mail nem működik.)

Az állapotjelző üzenetek megtekintése

Megjelenhet egy állapotjelző ikon, például egy villám vagy figyelmeztető szimbólum a fiókhoz tartozó postafiók mellett a Mail oldalsávján vagy a Mail ablakának a jobb felső sarkában. Kattintson rá erre az ikonra az állapotinformációk megtekintéséhez.

Egy iCloud-fiók a Mail oldalsávján, egy villám alakú ikonnal

Tesztelés a webmail használatával

Számos e-mail-szolgáltató biztosít webes levelezési szolgáltatást, amelynek keretében az e-maileket böngészőben (pl. Safari), nem pedig e-mailt kezelő appban (pl. Mail) lehet kezelni. Ha például iCloud Mail-fiókot használ, az iCloud.com oldalon e-maileket küldhet és fogadhat.

A webes bejelentkezés segíthet ellenőrizni, hogy érvényes-e a fiókja, de ha igen, az még nem jelenti azt, hogy a fiók a Mailben is megfelelően van beállítva. Az e-mail-szolgáltató segítségével ellenőrizheti az e-mail-beállításokat, illetve az e-mailek küldését és fogadását érintő egyéb problémákat. Mielőtt kapcsolatba lép velük, hajtsa végre az alábbiakat.

E-mail-kvóták ellenőrzése

Lehetséges, hogy az e-mail-szolgáltatója korlátozásokat állított be a fiókhoz, például arra vonatkozóan, hogy hány e-mailt tárolhat a szolgáltató szerverein, hány üzenetet küldhet el naponta vagy mekkora üzeneteket küldhet/fogadhat. Ha túllép egy ilyen kvótát, akkor lehetséges, hogy nem fog tudni e-maileket küldeni és fogadni. A részletekről érdeklődjön az e-mail-szolgáltatójánál.

Ha az e-mail-szolgáltató korlátozza az e-mailek tárolására rendelkezésre álló helyet, a Mail segítségével ellenőrizheti, hogy elérte-e ezt a korlátot: a Control billentyűt lenyomva kattintson a fiókhoz tartozó postafiókra az oldalsávon, majd válassza a Fiókinfók beolvasása menüpontot a helyi menüben:

Kép helyettesítő szövege

A Fiókinfó ablakban láthatja, hogy mely postafiókokat tárolja az e-mail-szolgáltató, és hogy a postafiókok mennyi területet használnak fel a teljes kapacitásból:

Kép helyettesítő szövege

Ha elérte a tárhelykvótát:

  • Szabadítson fel tárhelyet: töröljön üzeneteket a Fiókinfó ablakban látható bármelyik postafiókból. Ezután ürítse ki a Kukát, válassza a menüsávon a Mailbox > Törölt elemek végleges törlése lehetőséget.

  • Az üzenetek törlése helyett áthelyezheti őket a Mac bármelyik helyi postafiókjába. A helyi postafiókok az oldalsáv Saját Macen részében láthatók. Ha szükséges, hozzon létre egy új helyi postafiókot, majd húzza át a kívánt üzeneteket ebbe a postafiókba.

  • Ha az e-mail-szolgáltató által biztosított tárhelyen más médiatartalmakat (például fényképeket, naptárakat vagy jegyzeteket) is tárol, akkor úgy is felszabadíthat helyet az e-mailek számára, ha ezek közül töröl néhányat. Ha például iCloud Mail-fiókot használ, szabadítson fel tárhelyet az iCloudban.

  • Vagy vásároljon több tárhelyet az e-mail-szolgáltatójától. Ha például iCloud Mail-fiókot használ, közvetlenül az Apple-készülékéről is bővítheti az iCloud-tárhelyét.

Figyelmen kívül hagyott üzenetek ellenőrzése

Ha úgy véli, hogy a Mail sikeresen elküldi és fogadja az üzeneteket, de a levelek nem jelennek meg ott, ahol szeretné, akkor olvassa el, hogy mi a teendő, ha nem látja az e-mailjeit.

Az e-mail-fiókja eltávolítása, majd újbóli hozzáadása

Ha egyik fenti megoldás sem működik:

  1. E-mail-fiók eltávolítása a Mailből.

  2. E-mail-fiók hozzáadása a Mailben. A fiók hozzáadásakor ügyeljen rá, hogy a megfelelő e-mail-szolgáltatót válassza ki az e-mail-címéhez.

  3. Próbáljon meg ismét e-maileket küldeni és fogadni.

A nem az Apple által gyártott termékekre, illetve az Apple ellenőrzésén kívül eső vagy általa nem tesztelt független webhelyekre vonatkozó információk nem tekinthetők javaslatoknak vagy ajánlásoknak. Az Apple nem vállal felelősséget a harmadik felek webhelyeinek és termékeinek kiválasztására, teljesítményére, illetve használatára vonatkozólag. Az Apple nem garantálja, hogy a harmadik felek webhelyei pontosak vagy megbízhatóak. Forduljon az adott félhez további információkért.

Közzététel dátuma: