Prenos z PC do Macu pomocou Sprievodcu migráciou

Sprievodca migráciou prenáša (kopíruje) kontakty, kalendáre, e-mailové účty a ďalšie položky z vášho PC s Windowsom na príslušné miesta v Macu.

Nastavenie vášho Macu a PC

Prepojenie počítačov pomocou Sprievodcu migráciou

Prenos informácií pomocou Sprievodcu migráciou

Aké informácie sa prenesú a kam

Ak prenos nebol úspešný

Nastavenie vášho Macu a PC

Na oboch počítačoch:

  • Nainštalujte najnovšie aktualizácie operačného systému: na Macu nainštalujte najnovšie aktualizácie systému macOS a na PC najnovšie aktualizácie systému Windows.

  • Ak máte nainštalovaný antivírusový softvér, softvér firewallu alebo softvér VPN, vypnite ho, kým nedokončíte prenos informácií.

  • Uistite sa, že máte zapnutú Wi-Fi sieť.

Ak na Macu používate systém macOS Sonoma alebo novší, malo by to stačiť na to, aby sa Sprievodca migráciou mohol pripojiť a preniesť informácie. V opačnom prípade pripojte Mac a PC k rovnakej Wi-Fi alebo ethernetovej sieti. Alebo ich prepojte navzájom pomocou ethernetového kábla.

Ak váš starší PC nepodporuje technológiu Bluetooth Low Energy, v Sprievodcovi migráciou sa môže zobraziť správa, že na pokračovanie je potrebný adaptér Bluetooth Low Energy. Adaptéry Bluetooth, ktoré sa pripájajú k USB portu počítača, sú široko dostupné.

Prepojenie počítačov pomocou Sprievodcu migráciou

Zistite, ktorý systém macOS sa používa na vašom Macu, a potom postupujte podľa zodpovedajúcich krokov.

Ak na Macu používate systém macOS Sonoma 14.4 alebo novší

  1. Do PC si stiahnite a nainštalujte Sprievodcu migráciou pre Windows 3. Ak chcete použiť túto verziu, na Macu sa musí používať systém macOS Sonoma 14.4 alebo novší. Ak to tak nie je, postupujte podľa krokov pre systém macOS Sonoma 14.3.1 alebo starší, ktorý vyžaduje staršiu verziu Sprievodcu migráciou pre Windows.

  2. Na Macu otvorte Sprievodcu migráciou, ktorý sa nachádza v priečinku Utility v rámci priečinka Aplikácie. Ak chcete otvoriť priečinok Utility priamo, na lište vo Finderi môžete vybrať Prejsť > Utility. Alebo vyhľadajte Asistenta migrácie pomocou Spotlightu.

  3. Postupujte podľa pokynov na obrazovke, až kým sa nezobrazí výzva na výber spôsobu, akým chcete informácie preniesť. Vyberte „Z Windows PC“ a kliknite na Pokračovať:

    Sprievodca migráciou na Macu: Prenos „Z Windows PC“
  4. Keď Mac zobrazí kód a požiada vás, aby ste ho zadali do PC, na PC otvorte Sprievodcu migráciou pre Windows.

  5. Na PC postupujte podľa pokynov na obrazovke, kým sa nezobrazí výzva, aby ste zadali kód zobrazený na Macu. Zadajte kód a kliknite na Pokračovať:

    Sprievodca migráciou na PC: Zadanie kódu
  6. Sprievodca migráciou sa potom začne pokúšať pripojiť k Macu:

    Sprievodca migráciou na PC: Vyhľadávanie Macu...
  7. Keď sa Sprievodca migráciou pripojí, postupujte podľa krokov uvedených nižšie a preneste svoje informácie.

Ak na Macu používate systém macOS Sonoma 14.3.1 alebo starší

  1. Do PC si stiahnite a nainštalujte príslušnú verziu Sprievodcu migráciou pre Windows:

  2. Na PC otvorte Sprievodcu migráciou pre Windows a postupujte podľa pokynov na obrazovke, kým sa Sprievodca migráciou nezačne pokúšať pripojiť k Macu:

    Sprievodca migráciou na PC: Vyhľadávanie Macu...
  3. Na Macu otvorte Sprievodcu migráciou, ktorý sa nachádza v priečinku Utility v rámci priečinka Aplikácie. Ak chcete otvoriť priečinok Utility priamo, na lište vo Finderi môžete vybrať Prejsť > Utility. Alebo vyhľadajte Asistenta migrácie pomocou Spotlightu.

  4. Postupujte podľa pokynov na obrazovke, až kým sa nezobrazí výzva na výber spôsobu, akým chcete informácie preniesť. Vyberte „Z Windows PC“ a kliknite na Pokračovať:

    Sprievodca migráciou na Macu: Prenos „Z Windows PC“
  5. Vyberte ikonu, ktorá predstavuje váš PC, a kliknite na Pokračovať:

    Sprievodca migráciou na Macu: Výber PC s Windowsom
  6. Uistite sa, že na PC a Macu sa zobrazuje rovnaký kód, a potom na PC kliknite na Pokračovať:

    Sprievodca migráciou na PC: Overenie kódu
  7. Keď sa Sprievodca migráciou pripojí, postupujte podľa krokov uvedených nižšie a preneste svoje informácie.

Prenos informácií pomocou Sprievodcu migráciou

  1. Sprievodca migráciou vytvorí po prepojení počítačov katalóg informácií v PC a vypočíta, koľko miesta v úložisku zaberajú jednotlivé kategórie súborov. Môže to trvať niekoľko minút. Keď budete pripravený, vyberte informácie, ktoré sa majú preniesť. Možno bude potrebné rolovať nadol, aby sa zobrazil celý zoznam.

    Sprievodca migráciou na Macu: Výber informácií na prenos
  2. Kliknutím na Pokračovať spustite prenos. Prenos veľkého objemu dát môže trvať aj niekoľko hodín a občas sa môže zdať, že nenapreduje. Takýto prenos sa odporúča spustiť večer a nechať ho spustený cez noc.

  3. Po dokončení prenosu ukončite Sprievodcu migráciou na oboch počítačoch. Potom sa prihláste do migrovaného účtu na Macu a skontrolujte súbory. Účet používa to isté meno ako účet na PC.

  4. Autorizujte Mac na nákupy pomocou Apple ID. Je dôležité urobiť to pred synchronizáciou alebo prehratím obsahu stiahnutého od spoločnosti Apple.

Ak potrebujete preniesť informácie z iného používateľského účtu vo Windowse, prihláste sa do daného účtu na PC a zopakujte kroky uvedené v tomto článku.

Aké informácie sa prenesú a kam

  • Prenesené do apky Mail: E-maily a nastavenia e-mailov zo služieb Outlook a Windows Pošta.

  • Prenesené do apky Kontakty: Kontakty zo služieb Ľudia (Windows 10 alebo novší) a Outlook a z priečinka Kontakty v domovskom adresári.

  • Prenesené do apky Kalendár: Schôdzky zo služieb Kalendár (Windows 10 alebo novší) a Outlook.

  • Prenesené do apky Pripomienky: Úlohy zo služby Outlook. Vyžaduje sa migrácia na Mac so systémom macOS Ventura alebo novším.

  • Prenesené do príslušných apiek Hudba, Podcasty, Knihy a TV: Hudba, podcasty, audioknihy, filmy a TV seriály.

  • Prenesené do Safari: Domovská stránka a záložky z prehliadačov Chrome, Edge, Firefox, Internet Explorer a Safari.

  • Prenesené do Systémových nastavení: Vlastné obrázky na ploche, nastavenia jazyka a nastavenia polohy. Ak sa na Macu používa systém macOS Ventura alebo novší, presúvajú sa aj známe Wi-Fi siete.

  • Prenesené do domovského priečinka: Dokumenty a ďalšie súbory z vášho domovského adresára. A fotky, ktoré môžete pridať do apky Fotky manuálne alebo ktoré môžete nechať apkou Fotky vyhľadať v Macu na importovanie.

  • Prenesené do priečinka Zdieľané vo vašom domovskom priečinku: Iné ako systémové súbory a dokumenty zo systémového disku (zvyčajne z jednotky C) a iných dostupných diskov. Vyžaduje sa použitie Sprievodcu migráciou, keď ste v PC prihlásený ako správca.

Ak prenos nebol úspešný

Uistite sa, že máte na Macu nainštalované najnovšie aktualizácie systému macOS a na PC najnovšie aktualizácie systému Windows. Potom sa uistite, že na PC používate správnu verziu Sprievodcu migráciou pre Windows.

Ak máte na Macu alebo PC nainštalovaný antivírusový softvér, softvér firewallu alebo softvér VPN, pred použitím Sprievodcu migráciou tento softvér vypnite.

Ak chcete zistiť, aké problémy môžu brániť úspešnému prenosu informácií, použite utilitu check disk (chkdsk) na svojom PC:

  1. Pravým tlačidlom myši kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na Spustiť.

  2. Zadajte cmd Otvorí sa príkazový riadok.

  3. Do príkazového riadka zadajte chkdsk a stlačte Enter.

  4. Ak utilita nájde problémy, zadajte chkdsk drive: /F, pričom drive (jednotka) je písmeno predstavujúce štartovací disk systému Windows, napríklad C.

  5. Stlačte kláves Enter.

  6. Do príkazového riadka zadajte Y a potom PC reštartujte.

  7. Tento postup opakujte tak dlho, kým utilita na kontrolu disku neprestane nachádzať problémy. Ak utilita nedokáže opraviť všetky nájdené problémy, môže byť potrebné dať PC opraviť.

Ak sa problém nedá vyriešiť, skopírujte dôležité súbory z PC do Macu pomocou externého úložného zariadenia alebo zdieľania súborov.

Viac informácií

Informácie môžete prenášať aj z iného Macu, zo zálohy Time Machine Macu alebo z iPhonu.

Informácie o produktoch, ktoré nevyrába spoločnosť Apple, alebo nezávislých webových stránkach, ktoré nekontroluje ani netestuje spoločnosť Apple, sa poskytujú bez akéhokoľvek odporúčania či podpory. Spoločnosť Apple nenesie žiadnu zodpovednosť v súvislosti s výberom, výkonom alebo používaním webových stránok alebo produktov tretích strán. Spoločnosť Apple neposkytuje žiadne vyhlásenia týkajúce sa presnosti či spoľahlivosti webových stránok tretích strán. Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa na dodávateľa.

Dátum zverejnenia: