iPhone 18 Pro

iPhone 18 Pro - Technické parametre

Rok uvedenia: 2026

Vzhľad

Čierna, strieborná, ľadovcová, burgundská

  • Jednoliata hliníková konštrukcia

  • Ceramic Shield 2 na prednej strane

  • Ceramic Shield na zadnej strane

Kapacita1

  • 256 GB

  • 512 GB

  • 1 TB

  • 2 TB

Rozmery a hmotnosť2

  • Šírka: 71,9 mm

  • Výška: 150,0 mm

  • Hrúbka: 8,75 mm

  • Hmotnosť: 211 g

Displej

  • Displej Super Retina XDR

  • 6,3-palcový (uhlopriečne) displej OLED na celú obrazovku

  • Rozlíšenie 2 622 × 1 206 pixelov pri 460 ppi

  • Dynamic Island

  • Stále aktívny displej

  • Technológia ProMotion s adaptívnou obnovovacou frekvenciou až do 120 Hz

  • Displej s HDR

  • True Tone

  • Široké farebné spektrum (P3)

  • Haptic Touch

  • Kontrastný pomer 2 000 000 : 1 (zvyčajný)

  • Maximálny jas 1 000 nitov (zvyčajný), maximálny jas 1 600 nitov (HDR), maximálny jas 3 000 nitov (vonku), minimálny jas 1 nit

  • Oleofóbna úprava odolná proti odtlačkom

  • Antireflexná povrchová úprava

  • Podpora súčasného zobrazenia viacerých jazykov a znakov

Displej iPhonu 18 Pro má zaoblené rohy, ktoré ladia s nádherným zakrivením celkového dizajnu a sú rohmi štandardného obdĺžnika. Ak sa obrazovka meria ako štandardný obdĺžnik, jej uhlopriečka má dĺžku 6,27 palca. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia.

Odolnosť proti pošpliechaniu, vode a prachu3

S hodnotením IP68 (maximálna hĺbka 6 metrov do 30 minút) podľa normy IEC 60529

Apple Intelligence

Apple Intelligence je integrovaná vo všetkých tvojich apkách aj prostrediach a pomáha ti komunikovať, vyjadrovať sa a zjednodušuje ti prácu. S prevratnou ochranou súkromia máš istotu, že sa k tvojim údajom nedostane nikto iný, ani Apple.4

Čip

  • Čip A20 Pro

  • 6-jadrový procesor s 2 superjadrami a 4 efektívnymi jadrami

  • 7-jadrový grafický procesor s akcelerátormi Neural Accelerators

  • Duálny 16‑jadrový Neural Engine

  • Hardvérovo akcelerované sledovanie lúčov

Kamera

48 Mpx sústava profesionálnych kamier Fusion

  • 48 Mpx hlavná kamera Fusion s variabilnou clonou (ƒ/1,48, ƒ/1,8, ƒ/2,8, ƒ/4,0): 24 mm, druhá generácia optickej stabilizácie obrazu s posunom senzora, 100 % Focus Pixels, fotografie v supervysokom rozlíšení (24 Mpx a 48 Mpx)

  • Podporuje aj 12 Mpx 2x priblíženie optickej kvality: 48 mm, druhá generácie optickej stabilizácie obrazu s posunom senzora, 100 % Focus Pixels

  • 48 Mpx ultraširokouhlá kamera: 13 mm, clona ƒ/2,2 a 120° zorné pole, Hybrid Focus Pixels, fotografie v supervysokom rozlíšení (24 Mpx a 48 Mpx)

  • 48 Mpx teleobjektív Fusion: 100 mm (4x), clona ƒ/2,8, Hybrid Focus Pixels, 3D optická stabilizácia obrazu s posunom senzora a automatickým zaostrovaním, tetraprizmová konštrukcia, fotografie v supervysokom rozlíšení (24 Mpx a 48 Mpx)

  • Podporuje aj 12 Mpx 8x priblíženie optickej kvality: 200 mm, clona ƒ/2,8, Hybrid Focus Pixels, 3D optická stabilizácia obrazu s posunom senzora a automatickým zaostrovaním, tetraprizmová konštrukcia

  • 8x priblíženie optickej kvality, 2x optické oddialenie, 16x rozsah zoomu optickej kvality

  • Možný až 40x digitálny zoom

  • Voliteľný predvolený objektív (hlavná kamera Fusion)

  • Profi ovládanie na nastavenie clony objektívu, rýchlosti uzávierky, vyváženia bielej a zobrazenia histogramu

  • Referenčná snímka Apple (hlavná kamera Fusion)

  • Kryt objektívu zo zafírového skla

  • Adaptívny blesk True Tone

  • Photonic Engine

  • Deep Fusion

  • Smart HDR 5

  • Portréty ďalšej generácie s ovládaním zaostrenia a hĺbky ostrosti

  • Osvetlenie portrétu so šiestimi efektmi

  • Nočný režim

  • Panoráma (až do 63 Mpx)

  • Fotografické štýly 3

  • Inteligentné sledovanie zaostrenia

  • Priestorové fotografie

  • 48 Mpx makrofotografia

  • ProRAW

  • Fotografie a Live Photos so širokým farebným spektrom

  • Korekcia objektívu (ultraširokouhlá kamera Fusion)

  • Pokročilá korekcia červených očí

  • Automatická stabilizácia obrazu

  • Režim sériového snímania

  • Geotagging fotografií

  • Formáty ukladania fotografií: HEIF, JPEG a DNG

Nahrávanie videa

  • Nahrávanie 4K videa v Dolby Vision pri 24, 25, 30, 60 a 100 snímkach/s (hlavná kamera Fusion) alebo 120 snímkach/s (hlavná kamera Fusion)

  • Nahrávanie videa v rozlíšení 1080p v Dolby Vision pri 25, 30, 60 alebo 120 snímkach/s (hlavná kamera Fusion)

  • Nahrávanie videa v rozlíšení 720p v Dolby Vision pri 30 snímkach/s

  • Filmársky režim v Dolby Vision v rozlíšení až do 4K pri 60 snímkach/s

  • Efekty filmárskeho režimu vo videu (hlavná kamera Fusion)

  • Profi ovládanie na nastavenie clony objektívu, rýchlosti uzávierky, vyváženia bielej a zobrazenia histogramu

  • Inteligentné sledovanie zaostrenia

  • Vylepšené video pri slabom svetle v rozlíšení 1080p

  • Akčný režim v rozlíšení v Dolby Vision až do 2,8K pri 60 snímkach/s

  • Nahrávanie priestorového videa v rozlíšení 1080p pri 30 snímkach/s

  • Nahrávanie ProRes videa v rozlíšení až do 4K pri 120 snímkach/s s externým nahrávaním

  • ProRes RAW5

  • Systém kódovania farieb Academy

  • Apple Log 2

  • Podpora pre genlock6

  • Nahrávanie makrovideí vrátane spomaleného záberu a časozberných videí

  • Podpora pre spomalené video v rozlíšení 1080p až do 240 snímok/s a v Dolby Vision v rozlíšení 4K až do 120 snímok/s (hlavná kamera Fusion)

  • Duálne snímanie videa v rozlíšení až do 4K v Dolby Vision pri 30 snímkach/s

  • Časozberné video so stabilizáciou v Dolby Vision v rozlíšení až do 4K

  • Časozberné video v nočnom režime

  • Video QuickTake v Dolby Vision v rozlíšení až do 4K pri 60 snímkach/s

  • Druhá generácia optickej stabilizácie obrazu pri nahrávaní videa s posunom senzora (hlavná kamera Fusion)

  • 3D optická stabilizácia obrazu s posunom senzora a automatické zaostrovanie pri nahrávaní videa (teleobjektív Fusion)

  • Možný až 24x digitálny zoom

  • Zvukový zoom

  • Blesk True Tone

  • Kinematografická stabilizácia videa (4K, 1080p a 720p)

  • Video s kontinuálnym automatickým zaostrovaním

  • Snímanie 8 Mpx statických záberov počas nahrávania 4K videa

  • Zoomovanie pri prehrávaní

  • Formáty ukladania videa: HEVC, H.264, ProRes, a ProRes RAW

  • Priestorový zvuk a nahrávanie stereo zvuku

  • Štyri mikrofóny štúdiovej kvality

  • Redukcia šumu vetra

  • Mix audia

Predná kamera

  • 18 Mpx kamera Center Stage

  • Clona ƒ/1,9

  • Automatické zaostrovanie pomocou Focus Pixels

  • Blesk Retina

  • Priblíženie a otočenie klepnutím

  • Centrovanie záberu pri fotení

  • Ultrastabilizované video

  • Duálne snímanie videa

  • Centrovanie záberu pri videohovoroch

  • Profi ovládanie na nastavenie rýchlosti uzávierky, vyváženia bielej a zobrazenia histogramu

  • Photonic Engine

  • Deep Fusion

  • Smart HDR 5

  • Portréty ďalšej generácie s ovládaním zaostrenia a hĺbky ostrosti

  • Osvetlenie portrétu so šiestimi efektmi

  • Animoji a memoji

  • Nočný režim

  • Fotografické štýly 3

  • Vylepšené video pri slabom svetle v rozlíšení 1080p

  • ProRAW

  • Fotografie a Live Photos so širokým farebným spektrom

  • Korekcia objektívu

  • Automatická stabilizácia obrazu

  • Režim sériového snímania

  • Nahrávanie 4K videa v Dolby Vision pri 24, 25, 30 alebo 60 snímkach/s

  • Nahrávanie videa v rozlíšení 1080p v Dolby Vision pri 25, 30 alebo 60 snímkach/s

  • Filmársky režim v Dolby Vision v rozlíšení až do 4K pri 30 snímkach/s

  • Efekty filmárskeho režimu vo videu

  • Nahrávanie ProRes videa v rozlíšení až do 4K pri 60 snímkach/s s externým nahrávaním

  • ProRes RAW5

  • Systém kódovania farieb Academy

  • Apple Log 2

  • Podpora pre spomalené video v rozlíšení 1080p pri 120 snímkach/s

  • Časozberné video so stabilizáciou v Dolby Vision v rozlíšení až do 4K

  • Časozberné video v nočnom režime

  • Video QuickTake v Dolby Vision v rozlíšení až do 4K pri 60 snímkach/s

  • Kinematografická stabilizácia videa (4K, 1080p a 720p)

  • Priestorový zvuk a nahrávanie stereo zvuku

  • Redukcia šumu vetra

  • Mix audia

Nabíjanie a batéria7

  • Bežné používanie: Až do 23 hodín

  • Prehrávanie videa: Až do 34 hodín8

  • Prehrávanie videa (streamovaného): Až do 31 hodín8

  • Vstavaná nabíjateľná lítiovo-iónová batéria

  • Umožňuje rýchle nabíjanie:

  • Nabitie až do 50 % zhruba za 15 minút9 s adaptérom s výkonom 60 W alebo vyšším s automatickou regulaciou napätia (predáva sa samostatne) v kombinácii s nabíjacím káblom USB-C.

  • Nabitie až do 50 % za 30 minút9 s adaptérom s výkonom 30 W alebo vyšším v kombinácii s nabíjačkou MagSafe (oba doplnky sa predávajú samostatne)

Face ID

Využíva technológiu TrueDepth v prednej kamere Center Stage

Pre pokoj na duši

  • Tiesňové volanie SOS

  • Detekcia nehôd10

Mobilné a bezdrôtové pripojenie

Model A3714**

  • FDD-5G NR (pásma 1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n26, n28, n30, n66, n70, n75)

  • TDD-5G NR (pásma n38, n40, n41, n48, n53, n77, n78, n79)

  • FDD-LTE (pásma 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 32, 66, 106)

  • TDD-LTE (pásma 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 53)

  • UMTS/HSPA+/ (850, 900, 1 700/2 100, 1 900, 2 100 MHz)

  • GSM/EDGE (850, 900, 1 800, 1 900 MHz)

Model A3717**

  • FDD-5G NR (pásma 1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n26, n28, n30, n66, n70, n75)

  • TDD-5G NR (pásma n38, n40, n41, n48, n53, n77, n78, n79)

  • FDD-LTE (pásma 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 32, 66, 106)

  • TDD-LTE (pásma 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 53)

  • UMTS/HSPA+/ (850, 900, 1 700/2 100, 1 900, 2 100 MHz)

  • GSM/EDGE (850, 900, 1 800, 1 900 MHz)

  • 5G (sub‑6 GHz) s technológiou 4x4 MIMO11

  • Gigabit LTE s technológiou 4x4 MIMO11

Čip Apple N1 pre bezdrôtové siete

  • Wi-Fi 7 (802.11be) s technológiou 2x2 MIMO12

  • Bluetooth 6

  • Technológia sietí Thread

Ultraširokopásmový čip Apple druhej generácie13

  • Pripojenie NFC s režimom čítania

  • Expresné karty s energetickou rezervou

Mobilný modem Apple C2

Poloha

  • Presné dvojfrekvenčné GPS (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, BeiDou a NavIC)

  • Digitálny kompas

  • Wi‑Fi

  • Mobilné pripojenie

  • Mikrolokalizácia pomocou technológie iBeacon

Externé tlačidlá a konektory

  • Zvýšenie/ zníženie hlasitosti

  • Akčné tlačidlo

  • Ovládanie kamery

  • Bočné tlačidlo

  • Konektor USB-C

  • Vstavaný stereo reproduktor

  • Vstavané mikrofóny

Funkcie akčného tlačidla

  • Tichý režim, Sústredenie, Kamera, Vizuálna inteligencia,14 Svietidlo, Diktafón, Rozpoznať hudbu, Tlmočník, Lupa, Ovládanie, Skratka alebo Prístupnosť

Ovládanie kamery

  • Expozícia, hĺbka ostrosti, priblíženie, kamery, štýly, tón

Nabíjanie a možnosti rozšírenia

Konektor USB-C s podporou pre:

  • Nabíjanie

  • DisplayPort

  • USB 3 (až do 10 Gb/s)15

MagSafe a bezdrôtové nabíjanie

  • Bezdrôtové nabíjanie MagSafe až do 25 W9

  • Bezdrôtové nabíjanie Qi2 až do 25 W9

  • Sústava magnetov

  • Zarovnávací magnet

  • Identifikácia doplnkov pomocou NFC

  • Magnetometer

Senzory

  • Face ID

  • Skener LiDAR

  • Barometer

  • Gyroskop s vysokým dynamickým rozsahom

  • Akcelerometer snímajúci vysoké preťaženie

  • Senzor blízkosti

  • Dva senzory okolitého svetla

SIM karta

  • Duálna SIM karta (nano-SIM a eSIM)16

  • Podpora dvoch eSIM kariet

Zistiť viac o eSIM

Zistiť viac o cestovaní s eSIM

Apple Pay

  • Platby iPhonom pomocou Face ID v obchodoch, v aplikáciách a na webe

  • Nakupuj cez Apple Pay zo svojho Macu

Videohovory17

  • Videohovory FaceTime cez mobilné pripojenie alebo Wi‑Fi

  • Videohovory FaceTime HD (1080p) cez 5G pripojenie alebo Wi-Fi

  • Centrovanie záberu pri videohovoroch

  • SharePlay

  • Zdieľanie obrazovky

  • Režim portrétu vo FaceTime videu

  • Priestorový zvuk

  • Mikrofón s režimami izolácie hlasu a širokého spektra

  • Optický zoom v zadnej kamere

Hlasové hovory17

  • FaceTime audio

  • Voice over LTE (VoLTE)11

  • Volania cez Wi‑Fi11

  • SharePlay

  • Zdieľanie obrazovky

  • Priestorový zvuk

  • Mikrofón s režimami izolácie hlasu a širokého spektra

Prehrávanie zvuku

  • Medzi podporované formáty patria AAC, APAC, MP3, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital, Dolby Digital Plus a Dolby Atmos

  • Prehrávanie priestorového zvuku

  • Používateľom konfigurovateľný limit maximálnej hlasitosti

Prehrávanie videa

  • Medzi podporované formáty patria HEVC, H.264, AV1 a ProRes

  • HDR s Dolby Vision, HDR10+/HDR10 a HLG

  • Airplay až do 4K HDR na zrkadlenie, fotky a výstup videa do Apple TV (2. alebo novšej generácie) alebo smart televízora, ktorý podporuje AirPlay

  • Podpora zrkadlenia a výstupu videa: až do 4K HDR prostredníctvom natívneho výstupu DisplayPort cez USB-C alebo digitálneho AV adaptéra cez USB-C (model A2119; adaptér sa predáva samostatne)18

Operačný systém

iOS

iOS je najosobnejší a najlepšie zabezpečený mobilný operačný systém na svete. Je nabitý výkonnými funkciami a navrhnutý tak, aby ti chránil súkromie.

Súkromie

iPhone bol od základu navrhnutý tak, aby ti chránil osobné údaje. Každý iPhone má bezpečné overovanie. Apky od teba potrebujú povolenie na sledovanie tvojich aktivít na weboch a v aplikáciách iných spoločností. Správy iMessage a videohovory FaceTime sú komplexne šifrované. A to zďaleka nie je všetko.

Prístupnosť

Vstavané funkcie prístupnosti kompenzujú problémy so zrakom, pohyblivosťou, sluchom, rečou a kognitívnymi schopnosťami a pomôžu ti využívať iPhone naplno tak, ako ti to najviac vyhovuje.

Funkcie zahŕňajú:

  • Asistenčný prístup

  • VoiceOver

  • Zoom

  • Lupa

  • Ovládanie hlasom

  • Switch Control

  • AssistiveTouch

  • Sledovanie očí

  • Podpora RTT a TTY

  • Skryté titulky

  • Živé titulky

  • Osobný hlas

  • Živá reč

  • Hlasové skratky

  • Predčítanie obsahu

Vstavané aplikácie

  • App Store

  • Knihy

  • Kalkulačka

  • Kalendár

  • Kamera

  • Hodiny

  • Kompas

  • Kontakty

  • FaceTime

  • Súbory

  • Nájsť

  • Kondícia

  • Freeform

  • Hry

  • GarageBand

  • Zdravie

  • Domácnosť

  • iMovie

  • iTunes Store

  • Denník

  • Keynote

  • Lupa

  • Mail

  • Mapy

  • Meradlo

  • Správy

  • Hudba

  • Poznámky

  • Numbers

  • Pages

  • Heslá

  • Telefón

  • Fotky

  • Podcasty

  • Preview

  • Pripomienky

  • Safari

  • Nastavenia

  • Skratky

  • Akcie

  • Tipy

  • Tlmočník

  • TV

  • Diktafón

  • Peňaženka

  • Watch

  • Počasie

Hodnotenie pre načúvacie pomôcky

Kompatibilné s načúvacími pomôckami

Systémové požiadavky

  • Účet Apple (vyžaduje sa na niektoré funkcie)

  • Prístup na internet19

Synchronizácia s Macom alebo PC vyžaduje:

  • macOS Catalina 10.15 alebo novší a Finder

  • macOS High Sierra 10.13 až macOS Mojave 10.14.6 a iTunes 12.8 alebo novšie

  • Windows 10 alebo novší a iTunes 12.12.10 alebo novšie (bezplatne na stiahnutie z apple.com/itunes/download)

Požiadavky na prostredie

  • Prevádzková teplota okolitého prostredia: 0 až 35 °C

  • Skladovacia teplota: −20 až 45 °C

  • Relatívna vlhkosť: 5 až 95 % bez kondenzácie

  • Prevádzková nadmorská výška: testované až do výšky 3 000 m

Jazyky

Podporované jazyky

Angličtina (Austrália, Spojené kráľovstvo, USA), arabčina, bulharčina, čeština, čínština (tradičná, tradičná hongkonská, zjednodušená), dánčina, fínčina, francúzština (Francúzsko, Kanada), gréčtina, hebrejčina, hindčina, holandčina, chorvátčina, indonézština, japončina, katalánčina, kazaština, kórejčina, maďarčina, malajčina, nemčina, nórčina, poľština, portugalčina (Brazília, Portugalsko), rumunčina, ruština, slovenčina, španielčina (Latinská Amerika, Španielsko), švédčina, taliančina, thajčina, turečtina, ukrajinčina, vietnamčina

Zistiť viac o dostupnosti funkcií

Obsah balenia

  • iPhone 18 Pro

  • Nabíjací kábel USB‑C (1 m)

iPhone a životné prostredie

Pozri si environmentálnu správu o iPhone 18 Pro a iPhone 18 Pro Max (PDF)

Pokrok v plnení plánu Apple 2030

  • Apple 2030 je náš cieľ dosiahnuť uhlíkovú neutralitu naprieč celým hodnotovým reťazcom. Produkty navrhujeme tak, aby mali nižšiu uhlíkovú stopu. Uprednostňujeme používanie recyklovaných, obnoviteľných a nízkouhlíkových materiálov, pričom sa zameriavame na energetickú úspornosť softvéru a hardvéru.

Materiály

iPhone 18 Pro a iPhone 18 Pro Max tvorí 40 % recyklovaných materiálov20 vrátane:

  • 85 % podielu recyklovaného hliníka v kryte

  • 100 % recyklovaného kobaltu v batérii

  • 100 % recyklovaného zlata v pokovovaní a 100 % recyklovaného cínu v spájke všetkých dosiek plošných spojov od spoločnosti Apple

  • 95 % podielu recyklovaného lítia v batérii

  • 100 % recyklovaných prvkov vzácnych zemín vo všetkých magnetoch

  • 80 % podielu recyklovanej ocele v rôznych súčiastkách vrátane krytu batérie a šasi evaporačnej komory

  • 100 % recyklovaného volfrámu v Taptic Engine

Obaly

  • Obaly so 100 % podielom rastlinného vlákna21

Energia

  • 50 % elektriny spotrebovanej pri výrobe iPhonu 18 Pro a iPhonu 18 Pro Max pochádza z obnoviteľných zdrojov22

  • Nad rámec spĺňa požiadavky Ministerstva energetiky USA na systémy nabíjania batérií23

Odpad

  • V rámci programu Zero Waste spoločnosti Apple žiadna z prevádzok finálnej montáže nevytvára odpad vyvážaný na skládky.24

Šetrnejšie chemické zloženie25

  • Všetky materiály použité v produktoch Apple, ich doplnkoch a obaloch podliehajú požiadavkám našej Špecifikácie pre regulované látky, ktorá ako jedna z prvých svojho druhu obmedzila používanie kľúčových potenciálne škodlivých látok. Ak ťa zaujíma, ako sa spoločnosti Apple darí vyraďovať tieto chemické látky, prečítaj si najnovšiu environmentálnu správu.

**Ak chceš zistiť číslo modelu svojho iPhonu, pozri si stránku support.apple.com/sk-sk/108044. Podrobnosti o podpore technológií 5G a LTE získaš u svojho operátora a na apple.com/iphone/cellular. Podpora mobilných technológií závisí od čísla modelu iPhonu a konfigurácie pre siete GSM.

  1. Dostupné miesto je menšie a líši sa v dôsledku viacerých faktorov. Štandardná konfigurácia používa približne 12 GB až 24 GB miesta vrátane systému iOS 27 s najnovšími funkciami a aplikáciami Apple, ktoré možno vymazať. Modely Apple Intelligence v zariadení zaberajú približne 7 GB miesta a je možné ich vymazať, keď sa Apple Intelligence vypne. Po zapnutí Apple Intelligence sa tieto modely znova stiahnu. Aplikácie Apple, ktoré možno vymazať, používajú približne 4,5 GB miesta a kedykoľvek sa dajú znova stiahnuť z App Storu. Kapacita úložiska sa môže líšiť v závislosti od verzie softvéru, nastavení a modelu iPhonu.

  2. Skutočné rozmery a hmotnosť sa líšia v závislosti od konfigurácie a procesu výroby.

  3. iPhone 18 Pro a iPhone 18 Pro Max sú odolné proti pošpliechaniu, vode a prachu a boli testované v kontrolovaných laboratórnych podmienkach s hodnotením IP68 podľa normy IEC 60529 (maximálna hĺbka 6 metrov do 30 minút). Odolnosť proti pošpliechaniu, vode a prachu nie je trvalá a postupom času sa môže znížiť v dôsledku normálneho opotrebovania. Nenabíjaj mokrý iPhone. Pokyny na čistenie a sušenie nájdeš v používateľskej príručke. Na poškodenie kvapalinou sa nevzťahuje záruka.

  4. Apple Intelligence je k dispozícii po nastavení jazyka Siri a jazyka zariadenia na angličtinu, čínštinu (tradičnú), čínštinu (zjednodušenú), dánčinu, francúzštinu, holandčinu, japončinu, kórejčinu, nemčinu, nórčinu, portugalčinu, španielčinu, švédčinu, taliančinu, turečtinu alebo vietnamčinu. Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých oblastiach alebo jazykoch. Niektoré zariadenia nemusia byť k dispozícii vo všetkých oblastiach. Siri AI spočiatku nebude k dispozícii v EÚ v systéme iOS 27. Niektoré funkcie Apple Intelligence, ktoré využívajú modely na strane servera, podliehajú denným limitom používania. Patria medzi ne okrem iného inteligentné nástroje na úpravu fotiek, Image Playground a cloudové modely AFM 3 v aplikácii Skratky. Denné limity sa môžu líšiť v závislosti od funkcie, zložitosti požiadavky, vyťaženosti systému, systémových pravidiel a ďalších faktorov. Rozšírený prístup k takýmto funkciám bude v budúcnosti k dispozícii za poplatok. Používanie týchto funkcií podlieha zmluvným podmienkam Apple Intelligence. Viac informácií nájdeš na support.apple.com/sk-sk/148587.

  5. Prostredníctvom kompatibilných aplikácií.

  6. Prostredníctvom kompatibilného hardvéru a softvéru tretích strán.

  7. Testovanie uskutočnila spoločnosť Apple v auguste 2026 s použitím predprodukčných jednotiek iPhonu 18 Pro, iPhonu 18 Pro Max a iPhonu Duo a softvéru v sieťach LTE a 5G mobilných operátorov za pomoci reprezentatívneho užívateľského profilu. Profil vychádza z mediánových hodnôt používania medzi používateľmi iPhonu a odráža kombináciu pasívneho a aktívneho používania rôznych aplikácií, napríklad správ, fotiek, hudby, sociálnych sietí, streamovania videa, hier, prehliadania webu, navigácie a iných. Bežné používanie iPhonu Duo vychádza z rovnomerného používania vnútorného a vonkajšieho displeja. Výdrž batérie sa líši v závislosti od používania, konfigurácie, mobilnej siete, sily signálu a ďalších faktorov. Skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti od používania.

  8. Testovanie uskutočnila spoločnosť Apple v júli 2026 s použitím predprodukčných jednotiek iPhonu 18 Pro a iPhonu 18 Pro Max a softvéru a s predplateným prístupom k sieťam LTE a 5G. Testovanie videa pozostávalo z opakovaného prehrávania filmu s dĺžkou 2 hodiny a 23 minút, ktorý bol zakúpený v iTunes Store. Prehrávanie videa (streamovaného) pozostávalo z opakovaného prehrávania HDR filmu s dĺžkou 3 hodiny a 1 minúta, ktorý bol zakúpený v iTunes Store. Všetky nastavenia boli predvolené okrem nasledovného: rozhranie Bluetooth bolo spárované so slúchadlami, Wi-Fi pripojenie bolo priradené k sieti a funkcia Wi-Fi Potvrdenie pripojenia, Automatický jas a True Tone boli vypnuté.

  9. Testovanie uskutočnila spoločnosť Apple v júli 2026 s použitím predprodukčných jednotiek iPhonu 18 Pro a iPhonu 18 Pro Max a softvéru v kombinácii s nabíjacím káblom USB-C alebo nabíjačkami Apple MagSafe (metrový model A3502 a dvojmetrový model A3503). V oboch prípadoch bol použitý 40 W dynamický nabíjací adaptér Apple s maximálnym výkonom 60 W (model A3351). Rýchle káblové nabíjanie je podporované pri použití kábla USB-C s podporou výkonu 60 W a nabíjacích adaptérov USB PD 3.1 (alebo výkonnejších) s automatickou reguláciou napätia (AVS). Testovanie rýchleho nabíjania bolo vykonané s vybitými iPhonmi. Časy boli merané od zobrazenia loga Apple pri spustení jednotky. Dĺžka nabíjania závisí od adaptéra, nastavení, používania a okolitého prostredia, takže skutočné výsledky sa budú líšiť.

  10. iPhone Duo, iPhone 18 Pro, iPhone 17e, iPhone 17 a iPhone Air dokážu rozpoznať vážnu autonehodu a privolať pomoc. Funkcia vyžaduje mobilné pripojenie alebo Volania cez Wi-Fi.

  11. Vyžaduje sa dátový program. Technológie 5G, Gigabit LTE, VoLTE a volania cez Wi‑Fi sú k dispozícii na vybraných trhoch a u vybraných operátorov. Rýchlosti vychádzajú z teoretickej výkonnosti a líšia sa v závislosti od miestnych podmienok a operátora. Podrobnosti o podpore technológií 5G a LTE získaš u svojho operátora a na apple.com/iphone/cellular.

  12. Wi‑Fi 7 je k dispozícii v krajinách a oblastiach, kde je podporované.

  13. Dostupnosť ultraširokopásmovej technológie sa líši v závislosti od oblasti.

  14. Vizuálna inteligencia je k dispozícii v každom iPhone s Apple Intelligence. Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých jazykoch a oblastiach. Ďalšie informácie nájdeš na support.apple.com/sk-sk/121115#visual-intelligence.

  15. Vyžaduje sa kábel USB 3 s rýchlosťou 10 Gb/s.

  16. Používanie eSIM vyžaduje mobilného operátora, ktorý podporuje eSIM a služby mobilnej siete. Podrobné informácie získaš u svojho mobilného operátora. Viac informácií nájdeš na apple.com/sk/esim.

  17. FaceTime hovory vyžadujú, aby volajúci a volaný používali zariadenie s aplikáciou FaceTime a pripojenie Wi‑Fi. Dostupnosť v mobilnej sieti závisí od podmienok operátorov. Môžu sa účtovať poplatky za prenos dát.

  18. Len videoobsah so štandardným dynamickým rozsahom.

  19. Odporúča sa bezdrôtové širokopásmové pripojenie. Takéto pripojenie môže byť spoplatnené.

  20. Recyklovaný alebo obnoviteľný obsah v produkte predstavuje objem certifikovaných recyklovaných materiálov v pomere k celkovému objemu zariadenia. Nezapočítavajú sa doň obaly ani priložené doplnky. Výpočet podielu recyklovaných a obnoviteľných plastov zahŕňa alokáciu hmotnostnej bilancie.

  21. Analýza amerických predajných obalov na základe ich hmotnosti. Naše výpočty obsahu plastov a hmotnosti obalov nezahŕňajú lepidlá, atramenty ani povrchové vrstvy. Požiadavky na získavanie rastlinných vlákien definuje Špecifikácia zodpovedného získavania vlákien spoločnosti Apple. Medzi drevené vlákna zaraďujeme aj bambus.

  22. Percento emisií súvisiacich s elektrinou z nízkouhlíkových zdrojov používanou pri výrobe odhadujeme porovnaním s modelom nízkouhlíkovej energie nakúpenej našimi dodávateľmi v predchádzajúcom fiškálnom roku, a to na základe výrobných alokácií dodávateľov v čase uvedenia produktu na trh. Tento údaj zahŕňa len nízkouhlíkovú elektrinu, ktorú spoločnosť Apple alebo jej dodávatelia nakúpili v rámci Programu čistej energie pre dodávateľov spoločnosti Apple.

  23. Miera efektivity vychádza z federálnych noriem na úsporu energie pre nabíjačky batérií Ministerstva energetiky USA.

  24. Všetky stále prevádzky dodávateľov finálnej montáže, teda tie, ktoré sú dodávateľmi spoločnosti Apple viac než jeden rok, majú pre výrobu iPhonu 18 Pro a iPhonu 18 Pro Max nezávislý certifikát Zero Waste od UL LLC (štandard UL 2799). Podľa normy UL sa na získanie označenia Zero Waste to Landfill (nulový odpad vyvážaný na skládku) vyžaduje, aby sa aspoň 90 % odpadu odstraňovalo iným spôsobom ako premenou na energiu (strieborný certifikát: 90 – 94 %, zlatý certifikát: 95 – 99 % a platinový certifikát: 100 %).

  25. Špecifikácia spoločnosti Apple pre regulované látky opisuje obmedzenia spoločnosti Apple týkajúce sa používania určitých chemických látok v produktoch, doplnkoch, výrobných procesoch spoločnosti Apple a obaloch používaných pri dodávke produktov koncovým zákazníkom spoločnosti Apple. Obmedzenia vychádzajú z medzinárodných právnych predpisov alebo smerníc, regulačných agentúr, požiadaviek na environmentálne značky, environmentálnych noriem a zásad spoločnosti Apple. Žiadny produkt spoločnosti Apple neobsahuje PVC ani ftaláty. Výnimkou sú len káble na napájanie striedavým prúdom v Indii, Thajsku (ak ide o kábel s dvoma konektormi) a Južnej Kórei, kde pracujeme na získaní schválenia našich náhrad za PVC a ftaláty štátnymi orgánmi. Produkty spoločnosti Apple sú v súlade so smernicou Európskej únie 2011/65/EÚ a jej zmenami a doplneniami vrátane výnimiek týkajúcich sa používania olova, napríklad pri vysokoteplotnom spájkovaní. Spoločnosť Apple pracuje na postupnom ukončení používania látok, na ktoré sa tieto výnimky vzťahujú, v nových produktoch, ak je to technicky možné.

Funkcie sa môžu zmeniť. Niektoré funkcie, aplikácie a služby nemusia byť k dispozícii vo všetkých oblastiach alebo jazykoch a môžu vyžadovať špecifický hardvér a softvér. Viac informácií nájdeš v časti Dostupnosť funkcií v systéme.