Safari-bővítmények használata Macen

A Safari-bővítmények élvezetesebbé teszik és testre szabják a böngészési élményt a Macen. Az alábbi lépéseket követve telepítheti és távolíthatja el őket, illetve oszthatja meg őket az eszközök között.

A Safari-bővítmények további funkciókkal bővítik a Safarit, aminek köszönhetően a kívánt módon böngészhet az interneten. A bővítmények például megjelenítenek hasznos információkat a weboldalakról, meg tudják jeleníteni a hírek címét, elősegítik kedvenc szolgáltatásainak használatát, illetve módosítják a weboldalak kinézetét. A bővítmények nagyszerű módszert kínálnak a böngészési élmény személyre szabására.

Bővítmények telepítése

Bővítmények bekapcsolása

Bővítmények kikapcsolása

Bővítmények eltávolítása

Bővítmények megosztása az eszközök között

A bővítmények telepítése

Az App Store-ból kényelmesen letöltheti és telepítheti a Safari-bővítményeket. Az App Store-ban található összes bővítményt az Apple az Ön biztonsága érdekében ellenőrzi, aláírással látja el és tárolja, és automatikusan naprakészen tartja őket.

  1. Első lépésként telepítse a legújabb macOS-frissítéseket A Safari 12 vagy újabb rendszerre lesz szüksége ahhoz, hogy Safari-bővítményeket szerezhessen be az App Store-ból.

  2. Nyissa meg a Safarit, és válassza ki a Safari > Safari-bővítmények lehetőséget a menüsávon.

  3. Az App Store megnyitja a Safari-bővítmények oldalt. Egy bővítmény letöltéséhez és telepítéséhez kattintson a Letöltés gombra vagy az árra. Előfordulhat, hogy be kell jelentkeznie az Apple ID azonosítójával.

  4. Kattintson a Telepítés lehetőségre.

  5. Miután a bővítmény telepítése megtörtént, kattintson a Megnyitás elemre, majd kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat.

A bővítmények bekapcsolása

A bővítmény telepítése után a bekapcsoláshoz kövesse az alábbi lépéseket.

  1. Válassza ki a Safari > Beállítások (vagy Preferenciák) lehetőséget.

  2. Kattintson a Bővítmények elemre.

  3. Jelölje be a bővítmény neve mellett látható jelölőnégyzetet. Teendők, ha nem tudja bekapcsolni a bővítményeket.

Ha privát módban böngészik, illetve profilt vagy webes alkalmazást használ

Ha macOS Sonoma vagy újabb rendszert használ privát ablakban böngészik alapértelmezés szerint minden olyan bővítmény ki van kapcsolva, amelyhez webhelyhozzáférés szükséges. Bővítmények használata privát böngészéskor:

  1. Válassza ki a Safari > Beállítások menüpontot.

  2. Kattintson a Bővítmények elemre.

  3. Válassza ki a bővítményt az oldalsávon, majd válassza ki az „Engedélyezés Privát böngészésben” lehetőséget a jobb oldalon.

  4. Függetlenül attól, hogy privát módon böngészik-e, korlátozhatja a bővítmény hozzáférését bizonyos webhelyekhez. A Webhelyek szerkesztése gombra kattintva tekintheti meg a bővítményt a Webhelyek beállításaiban. Ezután engedélyezheti és letilthatja a hozzáférést, illetve beállíthatja, hogy a webhelyek kérjenek hozzáférést.

Safari-profilok használatakor az alapértelmezett profilhoz tartozó bővítmények a Safari-beállítások fő Bővítmények lapján kezelhetők. Az egyéb profilok bővítményeit a Profilok lapon kezelheti; mindegyik profilhoz tartozik egy saját Bővítmények lap. Alapértelmezés szerint a bővítmények ki vannak kapcsolva az új profilok esetén.

Safari webalkalmazás használata esetén a bővítmények nem állnak rendelkezésre, de egyszerűen átválthat a Safarira: Kattintson a Megosztás gombraMegosztás gomb, majd válassza ki a Megnyitás a Safariban lehetőséget. Vagy válassza ki a Fájl > Megnyitás a Safariban lehetőséget.

Bővítmények kikapcsolása

  1. Válassza ki a Safari > Beállítások (vagy Preferenciák) lehetőséget, majd kattintson a Bővítmények lehetőségre.

  2. Egy bővítmény kikapcsolásához távolítsa el a jelet a jelölőnégyzetéből.

Bővítmények eltávolítása

Ha nem tudja, hogy az egyik bővítmény mire szolgál, vagy ha nem szeretné már használni, érdemes inkább eltávolítani.

  1. Válassza ki a Safari > Beállítások (vagy Preferenciák) lehetőséget, majd kattintson a Bővítmények lehetőségre.

  2. Egy bővítmény eltávolításához válassza ki a bővítményt, és kattintson az Eltávolítás elemre.

Bővítmények megosztása az eszközök között

A macOS Ventura, az iOS 16 és az iPadOS 16 verziótól kezdve megoszthatja a bővítményeket a Mac, az iPhone és az iPad eszközei között:

  • A Macen nyissa meg a Safarit, válassza ki a Safari > Beállítások lehetőséget, majd kattintson a Bővítmények elemre. Válassza ki az ablak alján található „Megosztás az eszközök közt” lehetőséget.

  • iPhone vagy iPad készülékén lépjen a Beállítások > Safari > Bővítmények menüpontba, majd kapcsolja be a Megosztás az eszközök közt funkciót.

Ha az egyik készülékén megtalálható valamelyik bővítmény a többi készülékkel is kompatibilis, akkor az automatikusan megjelenik a Bővítmények beállításaiban. A letöltéshez kattintson a bővítmény melletti Letöltés gombra vagy az iCloud ikonraNo alt supplied for Image. Amikor be- vagy kikapcsolja a bővítményt, a módosítás a többi készüléken is alkalmazásra kerül.

Ha egy bővítményt az összes készülékről szeretné eltávolítani, akkor azt minden eszközről külön el kell távolítania.

További információk

A Safari a legtöbb webes bővítményt már nem támogatja. A weboldalak gyorsabb betöltése, az energiamegtakarítás, valamint a fokozott biztonság érdekében a Safari a HTML5 webes szabványt alkalmazó tartalmakra van optimalizálva, amelyekhez nincs szükség bővítményre. Ha a böngészési élményt javítani szeretné vagy személyre szabná, a webes bővítmények helyett használjon Safari-bővítményeket.

A nem az Apple által gyártott termékekre, illetve az Apple ellenőrzésén kívül eső vagy általa nem tesztelt független webhelyekre vonatkozó információk nem tekinthetők javaslatoknak vagy ajánlásoknak. Az Apple nem vállal felelősséget a harmadik felek webhelyeinek és termékeinek kiválasztására, teljesítményére, illetve használatára vonatkozólag. Az Apple nem garantálja, hogy a harmadik felek webhelyei pontosak vagy megbízhatóak. Forduljon az adott félhez további információkért.

Közzététel dátuma: