Az Apple-fiók kétlépcsős ellenőrzése
Ha a fiókjához nem használható a kétlépéses hitelesítés, például ha az eszköz iOS 8, illetve OS X Yosemite vagy régebbi verziót használ, akkor az Apple-fiók biztonsága érdekében használja helyette a kétlépcsős ellenőrzést.
A kétlépcsős ellenőrzés ugyanaz, mint a kétlépéses hitelesítés?
Hogyan kaphatom meg az ellenőrző kódokat az iPhone keresése funkció értesítései útján?
Mit kell megjegyeznem a kétlépcsős ellenőrzés használata esetén?
Mi történik akkor, ha elveszítem a visszaállítási kulcsomat?
Mi történik, ha elvesztem vagy eladom az egyik megbízható készülékemet?
Mi történik akkor, ha a megbízható készülékeim egyikéhez sem férek hozzá?
Hogyan válthatok kétlépcsős ellenőrzésről kétlépéses hitelesítésre?
Ha iOS 9, illetve OS X El Capitan vagy újabb verziót használ, akkor valószínűleg a kétlépéses hitelesítést használja a kétlépcsős ellenőrzés helyett. Ha nem biztos benne, hogy melyik biztonsági megoldást használja, a következő lépések segítségével ellenőrizheti.
A kétlépcsős ellenőrzés ugyanaz, mint a kétlépéses hitelesítés?
Nem. A kétlépéses hitelesítés egy újabb biztonsági módszer, és szerves részét képezi az iOS, az iPadOS, a macOS, a tvOS és a watchOS rendszernek, illetve az Apple webhelyeinek. Kielégítőbb felhasználói élményt nyújt, és kötelező használni olyan funkciókhoz, amelyek esetén nagyobb fokú biztonságra van szükség. A kétlépéses hitelesítés jelenleg minden olyan iCloud-felhasználónak a rendelkezésére áll, aki legalább egy iOS 9, illetve OS X El Capitan vagy újabb rendszerű készülékkel rendelkezik.
Ha olyan Apple-készülékei vannak, amelyeken frissíteni lehet az iOS 9-es vagy újabb verziójára, illetve az OS X El Capitan rendszerre vagy újabb verzióra, akkor inkább a kétlépéses hitelesítést aktiválja. Ha az Apple-fiókhoz kétlépcsős ellenőrzést használ, és az iOS 11 vagy újabb, illetve a macOS High Sierra vagy újabb rendszerre frissít, előfordulhat, hogy a biztonsági beállítások automatikusan a kétlépéses hitelesítésre frissülnek.
A kétlépcsős ellenőrzés egy régebbi biztonsági módszer, és azoknak áll rendelkezésre, akik nem Apple-készüléket használnak, nem tudják frissíteni a készüléküket, vagy egyéb ok miatt nem tudják használni a kétlépéses hitelesítést. A jövőben már nem állítható be az Apple-fiók kétlépcsős ellenőrzése, de ha eddig azt használta, akkor továbbra is használhatja.
Mi az Apple-fiók kétlépcsős ellenőrzése?
A kétlépcsős ellenőrzés védelmet biztosít az Apple-fiókjának, mivel a segítségével megakadályozható, hogy idegenek hozzáférjenek a fiókjához – még abban az esetben is, ha tudják a jelszavát.
Használata során egyik készülékének segítségével vagy egyéb jóváhagyott módszerrel igazolnia kell személyazonosságát, mielőtt az alábbiakat elvégezhetné:
Bejelentkezés az Apple-fiók oldalán
Bejelentkezés az iCloudba új készüléken vagy az iCloud.com
Bejelentkezés az iMessage vagy a FaceTime alkalmazásba*
Vásárlás az App Store-ban vagy az Apple más médiaszolgáltatásában egy új készüléken
Az Apple-fiókhoz kapcsolódó támogatás igénybevétele az Apple-től
*A FaceTime nem minden országban és térségben érhető el.
Hogyan működik?
A kétlépcsős ellenőrzés beállítását követően egy vagy több megbízható készüléket regisztrálhat. Megbízható készülék alatt olyan készüléket értünk, amely az Ön tulajdonában van, és tud fogadni rajta négyjegyű ellenőrző kódokat sms-ben vagy az iPhone keresése funkció értesítései útján. Legalább egy olyan telefonszámot meg kell adnia, amely alkalmas SMS-ek fogadására.
Ezután bármikor bejelentkezik, hogy kezelje az Apple-fiókját, használja az iCloudot vagy vásároljon valamit az App Store-ban vagy az Apple más médiaszolgáltatásaiban egy új készüléken, úgy kell igazolnia a személyazonosságát, hogy megadja a jelszavát, valamint egy 4 számjegyű ellenőrzőkódot.
Jelentkezzen be a szokásos módon az Apple-fiókjába.
Ekkor ellenőrző kódot küldünk az egyik készülékére.
A személyazonosság igazolásához és a bejelentkezéshez adja meg a kódot.
A bejelentkezés után a megszokott módon lehetősége nyílik a fiók kezelésére, illetve vásárlásra. A jelszó és az ellenőrző kód nélkül nem léphet be a fiókjába.
Kapni fog egy tizennégy jegyű visszaállítási kulcsot is, amelyet érdemes kinyomtatni és biztonságos helyen őrizni. A visszaállítási kulcs segítségével újra hozzáférhet fiókjához, ha esetleg elveszíti megbízható készülékeit, SMS-ek fogadására alkalmas telefonszámát, vagy elfelejti a jelszavát.
Továbbra is meg kell jegyeznem a biztonsági kérdéseket?
A kétlépcsős ellenőrzés használata esetén nincs szükség biztonsági kérdések létrehozására és megjegyzésére. Személyazonosságát kizárólag a jelszava, a megbízható készülékeire küldött biztonsági kódok vagy az SMS-ek fogadására képes telefonszám, valamint a visszaállítási kulcs segítségével igazolhatja.
Mely SMS-számokat kell hitelesítenem a fiókomhoz?
Legalább egy, SMS-ek fogadására alkalmas telefonszámot hitelesítenie kell a fiókjához. Vegye fontolóra az összes olyan, SMS küldésére alkalmas mobiltelefonszám hitelesítését, amelyet általában iPhone készülékén vagy más mobiltelefonján használ. Érdemes egy olyan, SMS fogadására alkalmas telefonszámot is hitelesítenie, amelyet egy Önhöz közel álló személy használ, például a házastársa vagy valamelyik családtagja. Így ezt a számot akkor is használhatja, amikor a saját készülékeihez nem fér hozzá.
Nem használható vezetékes és webalapú (VOIP) telefon a kétlépcsős ellenőrzéshez.
SMS-ek fogadására alkalmas szám hozzáadása vagy eltávolítása
Lépjen az account.apple.com oldalra, és jelentkezzen be az Apple-fiókjába.
A Bejelentkezés és biztonság részben kattintson a Fiókbiztonság lehetőségre.
Kattintson a
szövegre.Szám hozzáadásához írja be a telefonszámot, majd kattintson a Folytatás gombra.
Írja be a telefonszámra elküldött ellenőrző kódot.
Ha törölni szeretné az egyik számot, kattintson a telefonszám mellett található
szövegre.
Hogyan kaphatom meg az ellenőrző kódokat az iPhone keresése funkció értesítései útján?
Az iPhone keresése funkció értesítései útján bármely iOS-készülékén fogadhat ellenőrző kódokat, ha be van kapcsolva rajtuk ez a funkció. Az iPhone keresése funkció beállítása.
Mit kell megjegyeznem a kétlépcsős ellenőrzés használata esetén?
A kétlépcsős ellenőrzés leegyszerűsíti és megerősíti az Apple-fiók védelmét. A funkció bekapcsolása után senkinek nem lesz lehetősége arra, hogy megnyissa és kezelje az Ön fiókját, aki nem rendelkezik az Ön jelszavával, az Ön megbízható készülékeire vagy SMS-ek fogadására képes telefonszámára elküldött ellenőrzőkódokkal vagy az Ön visszaállítási kulcsával. Csak Önnek lesz lehetősége arra, hogy visszaállítsa a jelszavát, kezelje a megbízható készülékeit, és létrehozzon egy új visszaállítási kulcsot. Az Apple-támogatás segítséget tud nyújtani az Ön által igénybe vett szolgáltatások esetén egyéb műveletekhez, de Ön helyett nem tudják frissíteni vagy visszaállítani ezt a három elemet. Önnek kell ügyelnie a következőkre a kétlépcsős ellenőrzés használata során:
Jegyezze meg a jelszavát
Biztonságosan tárolja a megbízható készülékeit
Biztonságos helyen tartsa a visszaállítási kulcsot
Ha a fenti három dolog közül egyszerre kettőhöz elveszíti a hozzáférést, előfordulhat, hogy többé nem fog tudni belépni Apple-fiókjába.
Hol tartsam a visszaállítási kulcsot?
A visszaállítási kulcsot tartsa biztonságos helyen otthonában, irodájában vagy egyéb helyen. Érdemes kinyomtatni több példányban is, mert így több helyen is kéznél lehet a kulcs. Ezenkívül egyszerűbben megtalálja majd, amikor esetleg szüksége lesz rá, illetve egy tartalék példánnyal is rendelkezni fog, ha elveszik vagy megsemmisül az egyik példány. Ne tárolja a visszaállítási kulcsot készülékén vagy számítógépén, mivel így adott esetben illetéktelenek is azonnal hozzájuthatnak.
Ha új visszaállítási kulcsra van szüksége, ebből a cikkből megtudhatja, hogy hogyan hozhat létre új visszaállítási kulcsot.
Mi történik akkor, ha elveszítem a visszaállítási kulcsomat?
Jelentkezzen be az Apple-fiók oldalára, és hozzon létre új visszaállítási kulcsot: ehhez az Apple-fiókja jelszavát és az egyik megbízható készülékét használhatja.
Nyissa meg az account.apple.com oldalt egy megbízható készüléken.
Jelentkezzen be az Apple-fiókjába.
A Bejelentkezés és biztonság szakaszban kattintson a Visszaállítási kulcs > Visszaállítási kulcs módosítása lehetőségre.
Az új visszaállítási kulcsot tartsa biztonságos helyen. A régi visszaállítási kulcs ezután nem használható, így többé nem állíthatja vissza vele a jelszavát, illetve nem léphet be a fiókjába. Ha nem látja a visszaállítási kulcsot a Bejelentkezés és biztonság szakaszban, akkor nem használja a kétlépcsős ellenőrzést.
Hogyan lehet bejelentkezni a fiókba olyan alkalmazás segítségével, amely nem támogatja a kétlépcsős ellenőrzés kódjának beírását?
Az Apple-fiók oldalán létrehozhat egy alkalmazásspecifikus jelszót, amelyet beírhat a jelszó megadására szolgáló mezőbe az adott alkalmazásban. Ezzel a módszerrel biztonságosan bejelentkezhet abban az esetben is, ha az éppen használt app nem támogatja az ellenőrző kódok beírását. Például bejelentkezhet alkalmazásspecifikus jelszóval az iCloudba egy külső gyártó levelezőprogramjának, címtárának vagy naptárának segítségével.
Ismerje meg, hogyan hozhat létre és használhat alkalmazásspecifikus jelszavakat.
Mi történik akkor, ha elfelejtem az Apple-fiók jelszavát?
A jelszavát az iforgot.apple.com weboldalon állíthatja vissza.
Az Apple-támogatás nem tudja Ön helyett visszaállítani a jelszót. A jelszó visszaállításához birtokában kell lennie a visszaállítási kulcsnak, és Önnél kell lennie legalább az egyik megbízható készüléknek.
Mi történik, ha elvesztem vagy eladom az egyik megbízható készülékemet?
Ha már nem fér hozzá valamelyik készülékéhez, a lehető leghamarabb távolítsa el az adott készüléket a megbízható eszközök listájáról. Az adott készülékkel ezután nem lehet igazolni a személyazonosságát.
Mi történik akkor, ha a megbízható készülékeim egyikéhez sem férek hozzá?
Ha nem fér hozzá egyik megbízható eszközéhez sem, a jelszó és a visszaállítási kulcs, illetve a jelszó és az SMS-ek fogadására alkalmas telefonszám segítségével továbbra is hozzáférhet fiókjához.
Lépjen az account.apple.com oldalra, és jelentkezzen be az Apple-fiókjába.
Az Igazolja a személyazonosságát képernyőn válassza ki a „Nem fér hozzá megbízható készülékeihez?” lehetőséget.
Az előugró ablakban adja meg a visszaállítási kulcsot.
Lépjen az Eszközök szakaszra, majd távolítsa el azt az eszközt, amelyet többé nem kíván a személyazonosságának az igazolásához használni.
Hogyan kapcsolható ki a kétlépcsős ellenőrzés?
Ellenőrizze, hogy be van-e jelentkezve az iCloudba az összes készülékén. Lehetséges, hogy felszólítást kap, hogy adja meg az Apple-fiók jelszavát.
Jelentkezzen be az account.apple.com oldalon.
A Bejelentkezés és biztonság részben kattintson a Fiókbiztonság lehetőségre.
Kattintson a „Kétlépcsős ellenőrzés kikapcsolása” elemre. Kattintson újra a megerősítéshez.
Hozzon létre új biztonsági kérdéseket, és igazolja a születési dátumát.
Ezután küldünk Önnek egy e-mailt, amelyben megerősítjük, hogy kikapcsolta az Apple-fiók kétlépcsős ellenőrzését.
Hogyan válthatok kétlépcsős ellenőrzésről kétlépéses hitelesítésre?
Ha kétlépcsős ellenőrzést használ, és bejelentkezik egy olyan készüléken, amelyen az iOS 11 vagy újabb vagy a macOS High Sierra vagy újabb rendszer fut, automatikusan beállítjuk a fiókjához a kétlépéses hitelesítést. Az alábbi lépéseket követve manuálisan is kétlépéses hitelesítésre válthat a fiókja kétlépcsős ellenőrzése helyett.
Az aktuálisan használt szolgáltatás ellenőrzése
Ha nem biztos benne, hogy kétlépcsős ellenőrzést vagy kétlépéses hitelesítést állított-e be, hajtsa végre az alábbi lépéseket:
Jelentkezzen be az account.apple.com oldalon.
A Bejelentkezés és biztonság szakaszban keresse meg a kétlépcsős ellenőrzést vagy a kétlépéses hitelesítést a Fiókbiztonság részben.
Ha a kétlépcsős ellenőrzés van bekapcsolva, a lépéseket követve kapcsolja ki, majd kapcsolja be a kétlépéses hitelesítést. Ha a kétlépéses hitelesítés van bekapcsolva, nincs további teendője.
A kétlépéses hitelesítés bekapcsolása
A kétlépéses hitelesítés bekapcsolásához először ki kell kapcsolnia a kétlépcsős ellenőrzést. Ne felejtse el ellenőrizni, hogy továbbra is be van-e jelentkezve az iCloudba minden eszközén. Lehetséges, hogy felszólítást kap, hogy adja meg az Apple-fiók jelszavát*.
Ismerje meg, hogyan állíthat be kétlépéses hitelesítést az Apple-fiókjához.
*Ha egy Macen jelentkezik be az Apple-fiókjába, módosítania kell a Mac bejelentkezési jelszavát, hogy beállíthassa a kétlépéses hitelesítést.
Hol érhető el a kétlépcsős ellenőrzés?
A kétlépcsős ellenőrzés az alábbi listában olvasható országokban és régiókban használható a már meglévő fiókok esetén.
Albánia
Algéria
Angola
Anguilla
Antigua és Barbuda
Argentína
Örményország
Ausztrália
Ausztria
Bahamák
Bahrein
Banglades
Barbados
Belgium
Bolívia
Botswana
Brazília
Brit Virgin-szigetek
Bulgária
Kamerun
Kanada
Kajmán-szigetek
Közép-afrikai Köztársaság
Csád
Chile
A kontinentális Kína
Kolumbia
Kongói Demokratikus Köztársaság
Kongói Köztársaság
Costa Rica
Elefántcsontpart
Horvátország
Ciprus
Csehország
Dánia
Dominika
Dominikai Köztársaság
Ecuador
Egyiptom
Salvador
Észtország
Szváziföld
Fidzsi-szigetek
Finnország
Franciaország
Gambia
Németország
Ghána
Görögország
Grenada
Guam
Guadeloupe
Guatemala
Guinea
Bissau-Guinea
Guyana
Honduras
Hongkong
Magyarország
Izland
India
Indonézia
Írország
Izrael
Olaszország
Jamaica
Japán
Jordánia
Kazahsztán
Kenya
Koszovó
Kuvait
Laosz
Lettország
Libanon
Liechtenstein
Litvánia
Luxemburg
Makaó
Madagaszkár
Malajzia
Mali
Málta
Martinique
Mauritius
Mexikó
Moldova
Montserrat
Marokkó
Namíbia
Hollandia
Új-Zéland
Nicaragua
Niger
Nigéria
Észak-Macedónia
Norvégia
Omán
Pakisztán
Palau
Panama
Paraguay
Peru
Fülöp-szigetek
Lengyelország
Portugália
Puerto Rico
Katar
Réunion
Románia
Oroszország
Saint Kitts és Nevis
Saint Lucia
Saint Vincent és Granadák
Sao Tomé és Príncipe
Szaúd-Arábia
Szenegál
Seychelle-szigetek
Sierra Leone
Szingapúr
Szlovákia
Szlovénia
Dél-Afrika
Dél-Korea
Spanyolország
Srí Lanka
Suriname
Svédország
Svájc
Tajvan
Tanzánia
Thaiföld
Trinidad és Tobago
Tunézia
Törökország
Turks- és Caicos-szigetek
Uganda
Ukrajna
Egyesült Arab Emírségek
Egyesült Királyság
Amerikai Egyesült Államok
Uruguay
Venezuela
Vietnám
Jemen
Zimbabwe
A nem az Apple által gyártott termékekre, illetve az Apple ellenőrzésén kívül eső vagy általa nem tesztelt független webhelyekre vonatkozó információk nem tekinthetők javaslatoknak vagy ajánlásoknak. Az Apple nem vállal felelősséget a harmadik felek webhelyeinek és termékeinek kiválasztására, teljesítményére, illetve használatára vonatkozólag. Az Apple nem garantálja, hogy a harmadik felek webhelyei pontosak vagy megbízhatóak. Forduljon az adott félhez további információkért.